www.tina.com.tr

Kablosuz Ağ teknolojisinin en yoğun kullanım alanının internet erişimi maksatlı olduğu kesindir. Genellikle ev ve küçük ofis tarzı bina içi uygulamalarda kullanılan indoor Access pointler tasarımları ve sahip oldukları limitli işlemci performansı ve düşük çıkış gücü özelliklerinden dolayı kapsama alanına alınması gereken alanlar büyüdükçe veya kullanıcı sayısı ve trafik arttıkça istekleri karşılayamaz duruma gelmektedirler.

Özellikle kullanıcı sayısı yüksek işletmeler için wifi ağının performans gereklerinin yanı sıra güvenlik ve efektif kullanımının sağlanması da bir gerekliliktir. Kullanıcıların dikkat dağıtıcı ve iş gücü kaybına sebep olan internet içeriklerinden uzak tutulması, veri kullanımının kendilerine izin verilen limitler ile sınırlanması ve kurum prensipleri veya veri güvenliği ilkeleri doğrultusunda bazı içeriklerin ve iletişim protokollerinin engellenmesi gerekli olabilmektedir.

 

Tinax ürünleri ile gerek kablosuz AP üniteleri ile gerekse Kablosuz ağı yönetecek Hotspot ve Log Server donanımları ile kurumların ihtiyaçlarına ve kanuni gerekliliklere uygun kesintisiz, verimli ve denetlenebilir WiFi altyapısı sağlamaktayız

Otel, tatil köyü, site ve toplu konutlar için merkezi internet erişim uygulamaları, Stadyumlar, Marinalar, Alış veriş merkezleri ve Park Bahçe türü açık ve geniş alanlardaki Internet Uygulamarı gibi uygulamalar için özel olarak tasarlanmış olan Tinax AP ürünleri ile cihaz başına rakip ürünlerden 2 ila 5 kat daha geniş kapsama alanı oluşturulabilmektedir.

Ayrıca aynı AP üniteleri üzerinde birden fazla SSID yayını yapılarak Firma personeli, Misafir ve olası başka kullanıcı gruplarının farklı ağları kullanması sağlanarak bu ağlar üzerinde gereken denetim ve loglama yapılabilmektedir.

WiFi Ağınızı Tinax Hotspot Gateway ile Yönetin

Kurumsal Misafir ağlarının vazgeçilmez ekipmanları şüphesiz Hotspot Gateway üniteleridir. Ağınıza konumlandıracağınız bir Tinax Hotspot gateway ünitesi ile kendi personelinizin internet erişimi için gerçekleştirebileceğiniz onlarca fonksiyonun yanı sıra kurumunuz ziyarete gelen misafirleriniz için çok gerekli aşağıdaki uygulamaları gerçekleştirebilirsiniz.

  • Misafirler ve konuklarınızı kendileri için ayrılmış ve firma local ağından tamamen izole başka bir ağa dahil eder ve denetimli erişim sağlarsınız. Dilerseniz misafirlerinizin oturum açmalarını, hız kota ve erişim sürelerini ziyarete geldikleri birim veya personelin iznine bağlı kılabilirsiniz.
  • Misafirler yada konuklarınızın internet erişimini numaratör, kapı giriş kartı, bilet serino, Adisyon No, Sadakat Kart vs gibi vermiş/satmış olduğunuz hizmet bileşenlerine bağlayabilirsiniz.
  • Farklı misafir gruplarına farklı karşılama sayfaları, farklı reklamlar, farklı tanıtımlar, farklı izin ve yetkiler tanımlayabilir farklı gruplara farklı network ve sunucu izinleri sağlayabilirsiniz.
  • Geniş alana yaygın kablosuz ağlarda misafirlerinizin Isı Haritalarını oluşturabilir, harita üzerinde lokasyon ve yoğunluk bilgilerini görebilirsiniz.

Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız….

Scroll to Top