www.tina.com.tr

MADEN SAHALARINDA TINAX UYGULAMALARI

Maden sahaları sürekli değişen coğrafi yapıları ve kablo altyapısının kurulamayacak kadar geniş ve engebeli olmaları sonucu Kablosuz ağ teknolojileri için ideal kullanım alanlarından birini oluşturmaktadır. Gerek Maden sahalarında yer alan güvenlik kameralarının izlenmesi ve kaydedilmesi gerekse saha içerisinden Merkezi verilere ulaşabilmek için mükemmel uygulama imkanları sunar.

Maden sahasının Tinax WiPOINT  ve/veya WP5XAC serisi cihazlar ile kapsama alanına alınması sayesinde saha personelinin saha içerisinde gerek el terminalleri gerekse PDA veya Notebook gibi taşınabilir bilgisayarlar ile ihtiyaç duyulan verilere anında ulaşabilmesi mümkün olabilmektedir. Ayrıca gerekmesi durumunda maden işletrmesi içerisinde çalışan iş makinelerinin de kurulacak kablosuz ağın bir parçası olmaları sağlanabimektedir.

Ayrıca maden sahası içerisinde yer alan Kantarların, Telemetri Cihazlarının ve diğer yönetim binalarının merkezi sistem ile mevcut kablosuz ağ üzerinden haberleşerek üretimin sevki ve kontrolu sağlanmaktadır.

Avantajları

  • Her türden maden sahasında uygulanabilir.
  • Saha içerisindeki tüm personel ve mobil araçlar hareket halinde iken veriye ulaşabilir.
  • Saha içerisindeki personel ile VOIP üzerinden sesli ve görüntülü iletişim sağlanabilir.
  • Mobil araçlardan gelen kamera görüntüleri merkezde izlenebilir ve kaydedilebilir.
  • Saha içerisinden Anlık Üretim Verisi entegrasyonu sağlanır.
  • Kantar ve Diğer otomasyon cihazlarından merkezi ağa erişim sağlanır.

Scroll to Top