www.tina.com.tr

Tüm Network ürün geliştirme ihtiyaçlarınıza uygun ideal Network Ağ Ekipmanları için Network PC Ürünleri

İthalatı firmamızca gerçekleştirilen yüksek kaliteli Network Computing, Embedded Computing ve Storage grubu ürünlerini bilişim sektörünün ilgisine sunuyoruz.

Internet, bizlere sağladığı sayısız faydaların yanında korunulması gereken pek çok tehdidi de beraberinde getirmektedir. Ve bu tehditler gün geçtikçe daha çok çeşitlenmekte ve bunlara karşı geliştirilen savunma mekanizmalarına daha fazla yatırım yapılmasını mecbur kılmaktadır. Kurumsal savunma sistemleri siber saldırganları dışarıda tutmak amacıyla karmaşıklaştıkça, en yeni güvenlik tehditlerine karşı koymak küçük ve orta ölçekli işletmeler için gittikçe daha da zorlayıcı ve maliyetli olmaktadır. Güvenlik tehditleri, yalnızca geniş ölçekli dağıtılmış (DDoS) saldırılarından değil, aynı zamanda bir cihaza bulaşan ve parasal talepler karşılanana kadar onu kilitleyen fidye yazılımlarından kaynaklanan yeni tehditler biçiminde de her zamankinden daha fazla artıyor.

Mobil güvenlik tehditleri de yayılmaya başlıyor ve ofis ağına bağlı cihazlar ve virüs bulaşmış mobil cihazlardaki kötü amaçlı yazılımlardan kaynaklanan yeni güvenlik açıklarını beraberinde getiriyor. Her ölçekteki şirket etkilense de, küçük ve orta ölçekli işletmeler (KOBİ), uzak ofisler ve küçük perakende satış noktaları, kurumsal düzeyde kapsamlı bir ağ güvenlik sistemi mevcut olmadığı sürece bilgisayar korsanları için potansiyel olarak kolay hedefler olabilir.

Günümüzde pek çok KOBİ bu problemlerle başa çıkabilmek için UTM adı verilen gelişmiş Firewall çözümleri kullanmaktadır. Birleşik Tehdit Yönetimi (UTM) çözümleri, ayrı yönetim arayüzlerine sahip sabit işlevli cihazlara göre yönetilmesi daha az uzmanlık gerektiren entegre ve ölçeklenebilir bir çözüm sunduklarından özellikle KOBİ’ler tarafından sıkça tercih edilmektedir. Bununla birlikte maalesef satın alınan ürünlere sağlanan sınırlı ve yüksek maliyetli hizmet ile ilk satınalma maliyetinin haricinde her sene istenen ve bazı durumlarda gerçekten çok ciddi rakamlara çıkabilen senelik lisans giderleri oldukça önemli problemler olarak ortada durmaktadır. Hatta sene sonunda lisans yenileme yapmak yerine daha ucuz çözümlere geçen firma sayısı da önemsenmeyecek kadar az değildir.

Tam bu noktada sizlere alternatif ve dünyada milyonlarca KOBİ tarafından tercih edilen bir çözüm öneriyoruz. Farklı UTM üreticilerinden bir ürün almak yerine Open Source güvenlik duvarı yazılımlarından herhangi birisini bir sanal server veya bu işler için özel olarak tasarlanmış ve üretilmiş network appliance ürünlerinden birisine yüklemek ve konfigüre etmek sizin şirketiniz içinde son derece efektif bir çözüm olabilir. Hali hazırda dünyada milyonlarca şirket bu tür bir çözümü tercih etmekte ve bu sayı her geçen gün artmaktadır. Bu konuda dünyada en çok bilinen ve tercih edilen Open Source firewall çözümlerinden bazıları Pfsense, OPNSense, ClearOS, Untangle ve diğerleridir.

Tina Bilişim olarak siz değerli müşterilerimize ve Türkiye pazarına bu pazardaki boşluğu tamamlamak için son derece geniş ölçekte ve donanım seviyelerinde Network Appliance ürünleri sağlamaktayız. Intel Celeron J1900 işlemcisinden başlayarak 11. Nesil Intel Core i9-11900 işlemci desteği veren ürünlerimize kadar çok geniş bir ürün yelpazesinde çözüm sunarak pazarda çok büyük bir boşluğu doldurmaktan ve KOBİ’lerimizin IT harcamalarını azaltmaya destek olmaktan büyük mutluluk duymaktayız.

ÜRÜN LİSTESİ

Pentium N3540 CPU 4 x Gigabit LAN  Desktop Network Appliance

Celeron J4125 CPU 4 x Gigabit LAN  Desktop Network Appliance

Atom C3558 CPU 6xGigabit LAN + 2xSFP 1U Network Appliance

9. Nesil Intel Coffee Lake işlemcili 4xGigabit Port + 1xNIC Genişleme yuvalı 1U Rackmount Network Appliance

8. Nesil Intel işlemcili 8xGigabit Port + 1xNIC Genişleme yuvalı 1U Rackmount Network Appliance

10. ve 11. Nesil Intel işlemci destekli  8xGigabit Port + 1xNIC Genişleme yuvalı 1U Rackmount Network Appliance

Intel Celeron Elkhart Lake J6412 işlemcili 6xGigabit Port 1U Rackmount Network Appliance

Intel Tiger Lake 11. Nesil i5-1135G7 işlemcili 6xGigabit Port 1U Rackmount Network Appliance

Scroll to Top