www.tina.com.tr

Orta ve Büyük Ölçekli işletmeler için Tinax Professional Serisi

Tinax HGW Professional Serisi HotSpot ve Log Cihazları 200-1000 kullanıcı arasında personele sahip orta ve büyük ölçekli işletmeler için ideal Hotspot Gateway, Firewall ve 5651 nolu yasaya uygun loglama üniteleridir.

HGW serisi diğer tüm ünitelerin sahip oldukları tüm yazılım fonksiyonlarına ve ünite üzerinde bulunan 960GB SSD disk sayesinde yasanın gerektirdiği süre boyunca logları saklamak için yeterli saklama kapasitesine sahiptir. Aynı anda dört internet bağlantısını dengeleyerek kullanabilme yeteneği ve güçlü firewall özellikleri sayesinde işletmeleri ek donanım maliyetlerinden kurtararak ideal maliyette yönetimsel ve yasal ihtiyaçların karşılanmasına imkan sağlar. Tinax HGW Professional Serisi Entegre yapısı sayesinde tüm Firewall, Hotspot ve Loglama fonksiyonlarını başka ünite ve yazılımlara gerek kalmaksızın destekleyebilen, Zengin hotspot fonksiyonları ile eş zamanlı max. 1000 oturuma kadar çıkabilen WiFi uygulamalarına imkan sağlayan ve aynı zamanda 5651 nolu “İnternet Yoluyla İşlenen Suçların Engellenmesi” hakkında kanuna uygun içerik filtreleme, loglama fonksiyonlarını içeren bir Ağ yönetim Cihazıdır.

Standalone çalışma modunun yanı sıra Client/Server çalışabilme yeteneği ile birden fazla şubede Hotspot ağına sahip kurumlarda diğer Tinax hotspot serisi ürünlerle entegre çalışarak merkezi veritabanı ve yönetim imkanı sağlar.

Güçlü raporlama ve analiz olanakları ile internet altyapınızın amacına ve firma prensiplerinize uygun olarak kullanımını ve gerektiği durumlarda internet erişiminin denetimini, kısıtlanmasını, ve istenmeyen çeriklerin filtrelenmesi sağlar. Özelleştirilebilir karşılama ekranı ve reklam yönetim özelliği ile özellikle Wi-Fi Hotzone uygulamaları için ideal yönetilebilir ortam sunar.

Sınırsız Üye Tanımı ve Dış Veri Kaynakları ile Entegrasyon

Tinax HGW üzerinde sınırsız kullanıcı ve grup tanımı yapabilirsiniz, Dilerseniz kullanıcılarınızı tanımlamak için sistem üzerindeki entegre kullanıcı yönetim modülünü kullanabileceğiniz gibi dış kaynak yada servislerden veya merkezi bir veritabanı üzerinden kullanıcı doğrulaması/entegrasyonu yapabilirsiniz.

Otel, Okul veya Yurt gibi kullanım alanlarında kullanıcıların kendi başlarına üye hesabı oluşturmalarına imkan sağlayabilir ve/veya mevcut bir Web Servisi aracılığı ile kullanıcı doğrulaması ve yetkilendirmesi yapabilirsiniz.

Resepsiyon, Danışma ve benzeri yetkili birimler için geliştirilmiş ve sadece kullanıcı işlemlerinin yapılabildiği özel arayüz sayesinde kullanıcı işlemlerinde bu birimlerin desteğinden yararlanabilirsiniz.

5651 Sayılı Yasa İle Tam Uyumlu Loglama

5651 sayılı yasa, kullanıcılarına internet hizmeti veren tüm kişi ve kurumlara bazı yükümlülükler getirmekte ve son düzenleme ile kullanıcıların SMS ve benzeri metodlarla doğrulanmasını istemektedir. Tinax Hotspot Gateway ile halka açık internet hizmetinizden faydalanacak yeni kullanıcılarınız için beyan edilen İsim, Soyisim, Tc Kimlik No gibi kişisel bilgilerin T.C Vatandaşlık idaresi üzerinden kayıt esnasında online doğrulanmasını zorunlu tutabilir ve aynı zamanda sistem üzerinden hazır bulunan SMS doğrulama metodu ile doğrulayarak yasanın getirdiği yükümlülükleri eksiksiz yerine getirebilirsiniz. Bu tür kullanıcı hesaplarında belirli periyodlarla tekrar SMS yolu ile doğrulama yapılmasını zorunlu tutarak hesabın geçerliliğinin güncel kalmasını sağlayabilirsiniz

Oturum Açma için Departman/Yetkili Onayı Seçeneği

Tinax Hotspot Gateway ile misafir ağınıza bağlanan kullanıcıların oturum açmalarını departman veya personel onayına bağlayabilirsiniz. Bu metod ile misafir ağına bağlanan kullanıcılar ancak ziyaret için geldikleri muhatapları tarafından onaylanmalarının ardından oturum açabileceklerdir. Onay talepleri ilgili personel veya departmanın posta kutusuna mail olarak gönderilirken arzu edilirse ilgili kişiler SMS yolu ile bilgilendirilebilir..

Internet Hizmetinin Ücretlendirilmesi ve Ön Ödemeli Internet Kotaları

Internet hizmetinin ücretlendirildiği servisler için tasarlanmış Kontör sistemi ile kullanıcılarınıza üreteceğiniz kontör yükleyiciler aracılığı ile erişim süresi ve Transfer Kotası hakları sağlayabilir bunların takibini doğrudan sistemin arayüzü üzerinden yapabilirsiniz. Kullanıcının hesabını kredilendirmesi için edindiği/satın aldığı kontör kartı üzerindeki 16 haneli aktivasyon kodunu sisteme girmesi yeterlidir.

Akıllı Kullanıcı Tanıma Özelliği ile Şifresiz Oturum Açma İmkanı

Akıllı Kullanıcı Tanıma özelliği sayesinde bir kez oturum açan kullanıcının tanımlayacağınız süre boyunca otomatik olarak sistem tarafından tanınmasını sağlayarak kullanıcılarınızın internete erişim konforunu arttırabilirsiniz. Ayrıca Tanımlayacağınız yetkili kullanıcılar/aygıtlar için By-Pass özelliklerini devreye alarak hotspot kısıtlamalarını ve oturum açma zorunluluğunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Grup ve Kişilere Özel Hız Limitleri ve Kota Tanımlama İmkanları

Tinax Hotspot Gateway üzerinde her farklı gruba farklı erişim yetkileri, hız limitleri ve transfer kotaları tanımlayabilirsiniz, Kotasını aşan kullanıcıların erişim hızlarının otomatik olarak belirleyeceğiniz seviyeye düşürülmesini sağlayabilirsiniz.
Tüm Kullanıcılarınızın günlük, haftalık veya aylık erişim sürelerini, Internete erişebilecekleri gün ve saat aralıklarını, aynı anda maksimum kaç farklı cihaz ile internete bağlanabileceklerini ve birden fazla internet bağlantısının mevcut olduğu sistemlerde internete erişirken hangi internet bağlantısını kullanabileceklerini belirleyebilirsiniz.

Tinax Hotspot Gateway üzerinde bulunan güçlü içerik filtreleme sistemi aracılığı ile “Pornografi, Kumar, Online Oyunlar, Dizi ve film siteleri vs..” gibi 44 farklı kategoride siteleri sınıflandırabilir ve bu sınıflardan dilediklerinizi dilediğiniz kullanıcı grupları için filtreleyebilirsiniz. Ayrıca filtrelenmesini istediğiniz siteleri doğrudan belirtebilir bu sitelere erişimi kısmen veya tamamen engelleyebilirsiniz. Her gruba farklı filtreleme hassasiyetleri tanımlayabilir, Hatta 18 yaş altındaki kullanıcıları otomatik olarak tanıyarak onları daha hassas filtreleme kurallarının uygulandığı özel bir gruba dahil edebilirsiniz.

Dilediğiniz gruplar için internet ağınızı veya çalışanlarınızın mesailerini efektif kullanmaya yönelik içerik türü kısıtlamaları (Sosyal Medyanın engellenmesi, Mobil Cihaz ve Windows Update güncellemelerinin engellenmesi, Torrent ve Dizi, Film vs. engellenmesi vb) getirebilirsiniz.

Filtrelenecek içerik türlerini belirleyebilir, dilediğiniz türdeki içeriklerin kullanıcılarınız tarafından indirilmelerini engelleyebilirsiniz. Örneğin dilediğiniz kullanıcı grubu için dosya indirmeyi tamamen devre dışı bırakabilir veya MIME türlerine bağlı filtrelemeler uygulayarak virus taşıma ihtimali olan dosya türlerini kullanıcılarınız ve ağınız için tehlike olmaktan çıkarabilirsiniz.

 

Riskli kullanıcı grupları için Virus Tarama özelliğini devreye alarak web üzerinden gelen her içeriğin taranmasını sağlayabilir1 ve bir kullanıcınız erişimi esnasında virus içerdiği tespit edilen bir sitenin diğer kullanıcılarınız için erişimini otomatik olarak kısıtlayabilirsiniz2

Tinax Hotspot Gateway gerek hotspot ağınızı gerekse diğer portları üzerinden geçen tüm trafik akışını kendi üzerinde loglar. Gün içerisinde oluşan log dosyaları gün sonunda o güne ait bir .zip arşiv dosyası halinde paketlenerek E-TUGRA zaman damgası ile damgalanır. Log arşivi içeriğinde aşağıdaki dosyalar yer alır.

 • Güne ait tüm Ip/Flow trafik dökümü
 • Güne ait tüm oturum hareketleri dökümü (Başlangıç Saati, Bitiş Saati, Mac Adresi, Ip Adresi, Oturum Sonlanma sebebi, ve istatistikler)
 • Güne ait tüm DHCP hareketleri dökümü
 • Güne ait tüm IP Paket hareketleri dökümü
 • Gün içerisinde çalışan tüm servislerin oluşturdukları log dosyaları
 • Gün içerisinde ziyaret edilen sitelere ait URL dökümü

Dilerseniz Tinax Hotspot Gateway ağınız için bir log sunucu görevini de üstlenebilir, Diğer sunucu veya aygıtlarınızdan Tinax’a yönlendirdiğiniz log hareketleri Tinax tarafından loglanarak her bir cihaz için ayrı ayrı olacak şekilde gün sonu işlemleri esnasında oluşturulacak arşiv dosyasına aktarılır ve gün sonu arşiv dosyası ile birlikte zaman damgası ile damgalanır. Dilerseniz Log hareketlerinin yanında IP/FLOW v5/v9 – IPFIX loglarınızı da Tinax’a yönlendirebilir ve gün sonu arşivine katılmasını sağlayabilirsiniz.

Tinax tarafından oluşturulan Log arşivleri kendi üzerinde birden fazla kopya halinde tutulduğu gibi belirteceğiniz FTP sunucu üzerine otomatik olarak yedeklenebilir. Saklama süresi (2 YIL ) geçen loglar sistem tarafından otomatik olarak silinerek disk kapasitesinin korunması sağlanır.

Tinax Hotspot Gateway gelişmiş raporlama imkanları sağlar. Gerek 5651 sayılı yasa gereği tutulan gerekse istatistiki amaçla saklanan veriler üzerinden çok çeşitli raporlar alınabilir ve analizler gerçekleştirilebilir. İster güne ait isterseniz geçmişe dönük veriler üzerinden filtrelemeler yapabilir ve grafiksel analizler üretebilirsiniz. Her türlü rapor ve grafiği dilediğiniz zaman periyodu arasını gösterecek şekilde sınırlamanız mümkündür.

Tinax üzerinden alınabilecek başlıca raporlar şunlardır.

 • Raporlar
  • Kullanıcı Raporları
  • Kullanıcılara ait oturum hareketleri Raporları
  • Kullanıcılara ait Download/Upload veri ve Süre kullanım raporları
  • Kullanıcı verileri üzerinde yapılan değişiklikleri gösteren raporlar
  • Aktif veya sonlanmış oturumlara ilişkin raporlar
  • URL raporları
  • İçerik Filtreleme Raporları
  • Sitelere Göre Ziyaret Raporları
  • İçerik türlerine Göre Ziyaret Raporları
  • Gönderilen SMSlere ait raporlar
  • Kullanıcı bazında URL raporları
  • Kontör Üretim ve Aktivasyonuna yönelik Raporlar
 • Analizler (Her analizi Günlere göre, Aylara göre ve Geçerli gün için saatlere göre üretebilmek mümkündür)
  • Oturum Dağılım Grafikleri (Üye ve gruplara göre)
  • Veri Kullanım Grafikleri (Üye ve gruplara göre)
  • Süre Kullanım Grafikleri (Üye ve gruplara göre)
  • SMS Gönderim Grafikleri
  • Yeni Üye Kazanım Grafikleri
  • En çok veri indirenler ve Ençok veri gönderenler Grafikleri
  • Kota Aşımı Grafikleri
  • En Çok Trafik Üreten Siteler
  • En Çok Hit Üreten Siteler
  • İçerik Sınıflandırmasına göre veri Trafik Dağılımları
  • Site Sınıflandırmasına göre veri Trafik Dağılımları
  • İçerik Skorlarına göre veri Trafik Dağılımları

Tinax Hotspot Gateway her günün sonunda o gün içerisindeki başlıca işlemleri özetleyen bir Excel Sonuç Raporu oluşturarak Sistem yöneticisine E-Posta ile gönderir. Bu Excel raporu yukarıda sayılan önemli rapor ve grafiklerin yanı sıra sisteme ait MRTG raporlarını da toplu olarak içerir.

Model AdıHGW-PRO-200UFHGW-PRO-300UFHGW-PRO-500UFHGW-PRO-1000UF
Max. Eş Zamanlı Oturum2003005001000
Firewall Throughput1000 Mbit/Sn1000 Mbit/Sn1000 Mbit/Sn1000 Mbit/Sn
VPN Throughput610 Mbit/Sn610 Mbit/Sn780 Mbit/Sn780 Mbit/Sn
Log Kayıt Hızı (Satır/sn)2500250032003200
WAN Port Sayısı4444
Hotspot Port Sayısı4444
Wan Dengeleme4 WAN4 WAN4 WAN4 WAN
DONANIM ÖZELLİKLERİ
İşlemcii3-8100 3.6Ghzi3-8100 3.6Ghzi5-8500 3.0Ghzi5-8500 3.0Ghz
Çekirdek Sayısı4466
Cache Bellek6MB L3 Cache6MB L3 Cache9MB L3 Cache9MB L3 Cache
Bellek8GB DDR48GB DDR48GB DDR416GB DDR4
LAN Port Sayısı8 x Intel Gigabit8 x Intel Gigabit8 x Intel Gigabit8 x Intel Gigabit
Disk Tipi ve Kapasitesi480 GB SSD480 GB SSD480 GB SSD960 GB SSD
Kasa Form Factor1U Rackmount1U Rackmount1U Rackmount1U Rackmount
Boyutlar430 x 360 x 44 mm430 x 360 x 44 mm430 x 360 x 44 mm430 x 360 x 44 mm
HOTSPOT ÖZELLİKLERİ
İçerik Filtreleme
Firewall
Zaman Damgası
SMS Entegrasyonu
Harici Yazılımlar ile Entegrasyon
Kontör Modülü
SMS Modülü
Client/Server ÇalışmaClientClientClientClient
BAKIM ve DESTEK KAPSAMI
Garanti Süresi24 Ay24 Ay24 Ay24 Ay
Ücretsiz Destek12 Ay12 Ay12 Ay12 Ay
ÜRÜNLE BİRLİKTE VERİLEN HİZMETLER
1 Yıllık SSL SertifikasıOpsiyonOpsiyonOpsiyonOpsiyon
SMS Kontörü100 Adet100 Adet100 Adet100 Adet
Zaman Damgası Kontörü365 Adet365 Adet365 Adet365 Adet

Bilgi Talep Formu

5651 Loglama ve Hotspot Ürünleri hakkında daha detaylı bilgi talepleriniz için lütfen aşağıdaki Bilgi Talep Formunu Doldurunuz. Temsilcilerimiz en kısa sürede sizinle irtibat kuracaklardır.
 
 
 
 
Scroll to Top